Ankohet Marotta: Na kushtoi anulimi i golit të Moratas

Drejtori i Juventusit, Beppe Marotta, i ka fajësuar gjyqtarët për eliminimin e Juventusit nga Liga e Kampionëve.

Zonja e Vjetër u eliminua me rezultat të përgjithshëm prej 6-4 nga Bayern Munichu, edhe pse pati epërsinë prej dy golash nga pjesa e parë në ndeshjen kthyese.

Alvaro Moratas iu anulua një gol për pozitë jashtë lojë, edhe pse xhirimet treguan se sulmuesi bianconer ishte në pozitë të rregullt.

“Goli i anuluar i Alvaro Moratas do ta kishte ndryshuar rrjedhën e ndeshjes. Gabimet e caktuara në këtë nivel të kushtojnë, ato bëjnë dallim të madh”.

“Nuk jam këtu për të kërkuar alibi, por shpresoj që në të ardhmen futbolli italian të mbrohet më mirë. Paraqitjet e caktuara të gjyqtarëve janë të dhimbshme”.

“Dua ta theksoj paraqitjen e shkëlqyer të djemve dhe merita shkon për trajnerin tonë. Njëherësh duhet ta përmendim edhe cilësinë e Bayernit”, ka theksuar Marotta për Mediaset Premium. /Telegrafi/

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Zbulohen emrat e pesë lojtarëve të Barcelonës të “keqtrajtuar” nga Xavi

Sa para do të fitojnë Fury dhe Usyk nga përballja e sotme në Arabinë Saudite?

Tre lojtarë të Arsenalit mund të mos marrin medaljen nëse Topçinjtë fitojnë titullin e Ligës Premier

“Lista e blerjeve sekrete” të Bayern Munichut – emrat e shtatë lojtarëve që mund t’i kushtojnë 323 milionë euro

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute