Angelina Jolie këtë javë ka rrëfyer sa i përket marrëdhënies që ka me vajzën e saj, Zahara.

45-vjeçarja e kishte adaptuar atë prej një jetimore në Addis Ababa , qendër në Ethiopia , shkruan Daily Mail.

Tani aktorja e njohur ka shprehur mirënjohje për vajzën më të madhe, gjatë një interviste për TIME 100, ndërsa e ka cilësuar atë si një vajzë të jashtëzakonshme.

“Vajza ime është nga Ethiopia, njëra nga fëmijët e mi, dhe kam mësuar shumë nga ajo. Ajo është familja ime, është një vajzë e jashtëzakonshme afrikane dhe lidhja që ka me shtetin, kontinentin e saj është diçka që unë e mbështes në masë të madhe”

Angelina Jolie dhuron 200 mijë dollarë për të luftuar kundër racizmit Angelina Jolie dhuron 200 mijë dollarë për të luftuar kundër racizmit

Ndërkaq, Angelina së bashku me ish-bashkëshortin e saj Brad Pitt ndajnë pesë fëmijë, Zahara, Maddox, Pax, Shiloh, Knox dhe Vivienne.

Vlen të përmendet se pas vdekjes së afro-amerikanit George Floyd, ajo kishte qenë njëri nga zërat më kumbues sa i përket luftës kundër razicmit.

Për një gjë të tillë ajo kishte dhuruar 200 mijë dollarë, ndërsa e kishte konsideruar të patolerueshme sjelljen e njerëzve ndaj personave me ngjyrë. /Telegrafi/