LAJMI I FUNDIT:

Andi Zeqiri shënon edhe në Kupën e Belgjikës, kontribuon në fitoren e thellë të Genk

Andi Zeqiri shënon edhe në Kupën e Belgjikës, kontribuon në fitoren e thellë të Genk

And Zeqiri ka arritur të shënojë sërish, kësaj radhe në Kupën e Belgjikës, ku skuadra e tij Genk fitoi ndaj URSL Vise me rezultat 4-0.

Sulmuesi shqiptar e nisi ndeshjen nga stoli, duke u futur në lojë në minutën e 75-të.

Atij nuk iu deshën më shumë se shtatë minuta të gjejë rrjetën për rezultatin 3-0.

Ky ishte goli i tij i katërt me fanellën e Genk, ndërsa ka edhe dy asistime në të gjitha garat.

Zeqiri ka kaluar në vit nga Brighton te Genk, ndërsa vitin e shkuar luajti me sukses te Basel. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

Ndërkombëtare
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Përfaqësueset
Kalo në kategori