LAJMI I FUNDIT:

Andi Zeqiri kthehet te goli në fitoren e Baselit, statistikat e tij në ndeshje ndaj Sion

Andi Zeqiri kthehet te goli në fitoren e Baselit, statistikat e tij në ndeshje ndaj Sion

Baseli ka shënuar fitore me rezultat 3-1 ndaj Sion, ku sulmuesi shqiptar Andi Zeqiri shënoi dhe asistoi në këtë përballje.

Klubi i njohur zviceran nuk po zhvillon një sezon të mirë dhe fitorja ndaj Sion ishte e domosdoshme.

Baseli ishte duke humbur, kur në skenë doli Zeqiri, i cili shënoi për 1-1 në minutën e 36-të.


Sulmuesi që përfaqëson Zvicrën asistoi edhe te goli i tretë i Basel, që u shënua nga Novoa Ramos.

Zeqiri u zëvendësua në minutën e 76-të, duke ia lënë vendin e tij Taulant Xhakës.

Sulmuesi madje në këtë takim goditi dy herë shtyllën, ndërsa kishte nëntë gjuajtje drejt portës kundërshtare, sipas statistikave të Opta në SofaScore.

Zeqiri po ashtu fitoi katër duele dhe kishte dy pasime kyçe. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

La Liga
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Ndërkombëtare
Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

La Liga
Williams te Barcelona? De Marcos paralajmëron sensacionin spanjoll

Williams te Barcelona? De Marcos paralajmëron sensacionin spanjoll

La Liga
Kalo në kategori