Carlo Ancelotti ka thënë se ylli i ri i skuadrës Renato Sanches nuk do të largohet nga klubi. 

Portugezi u bashkua me skuadrën vetën që lamë pas, pas një paraqitje të mirë në Euro 2016 për 36 milionë euro.

19 vjeçari nuk ka gjetur hapësira në formacionin e Ancelottit.

“Renato do të qëndroj edhe sezonin e ardhshëm, kjo është100 për qind e sigurt”.

“Ne nuk do ta shesim atë dhe nuk do ta lejojmë as që të largohet si huazim”.

Mesfushori ka kontratë me klubin gjerman deri në vitin 2021. /Telegrafi/