Carlo Ancelotti ka thënë se lojtarët e Evertonit nuk ishin mjaftueshëm të mirë në humbjen 1-0 ndaj Liverpoolit në Fa Cup.

Goli i vetëm i Curtis Jones u siguroi The Reds kalimin në fazën tjetër të garës së dytë më të rëndësishme në Angli.

Ancelotti deklaroi se do të flasë me të gjithë lojtarët e tij dhe t’u tregojë gabimet e tyre.

Curtis Jones (Foto: Clive Brunskill/Getty Images/Guliver)

“Do të bisedoj me të gjithë lojtarët e mi dhe do u tregoj se nuk ishin të mirë mjaftueshëm”, ka thënë italiani pas ndeshjes.

Të rinjtë e Liverpoolit mposhtin Evertonin, Reds kalojnë tutje në Kupën FA Të rinjtë e Liverpoolit mposhtin Evertonin, Reds kalojnë tutje në Kupën FA

“Nuk kam biseduar ende me ta. Ne nuk ishim të mirë në pjesën e dytë dhe pësuam nga gabimet tona”, ka shtuar më tej ai.

Ancelotti ka pak ditë që e ka marrë drejtimin e Evertonit dhe nuk po i shkon aq mbarë. /Telegrafi/