LAJMI I FUNDIT:

Ancelotti i është përgjigjur gazetarit: Po të jap mundësinë të pyesësh diçka tjetër

Ancelotti i është përgjigjur gazetarit: Po të jap mundësinë të pyesësh diçka tjetër

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka thënë për mediat se ai dhe Dani Carvajal po lobojnë te klubi për të rinovuar kontratën.

E ardhmja e italianit vazhdon të jetë temë e shumë debateve në kryeqytetin spanjoll. Trajneri ka pohuar se do të presë deri në fund që klubi spanjoll t’i bëjë një ofertë, ndërsa burimet braziliane vazhdojnë të pretendojnë se ai do t’i bashkohet Selecaos verën e ardhshme. E fundit është se Brazili do t’i ofrojë atij një marrëveshje të re dyvjeçare në muajin e ardhshëm.

I pyetur për Ancelottin, Dani Carvajal ishte i qartë se ai do ta mbante Carletton në klub nëse do të ishte në dorën e tij.

Real Madridi me 'dy mendje' për situatën e Carlo Ancelottit
Lexo po ashtu Real Madridi me 'dy mendje' për situatën e Carlo Ancelottit

“Kur fillova, pa dyshim që isha i huaj për të dhe qëndrova me këmbë në tokë me të. Zizou është ai me të cilin kam kaluar më shumë kohë. Ai (Ancelotti) nuk ndalet kurrë së rizbuluari veten, duke u përgatitur për ndeshjet. Për mua ai do të ishte këtu sa të dojë ai dhe klubi, do t’ia rinovoja nesër kontratën. Ka pak trajnerë që mund ta bëjnë më mirë se Carlo në Real Madrid”, ka deklaruar spanjolli.

Ish-trajneri i Milanit hezitoi të merrej me këtë çështje, duke thënë se ‘nuk do të flas për të ardhmen time’. Pasi u godit me një pyetje të dytë nëse ai mendonte se Real Madrid mund t’i ofronte një të tillë, Ancelotti i dha dy herë një shans gazetarit në fjalë për të bërë një pyetje tjetër dhe ishte jashtëzakonisht i ashpër për këtë.

Megjithatë, ai u zbut pasi fjalët e Carvajal iu drejtuan atij për koment në lidhje me mbrojtësin.

Real Madrid refuzon të ndryshojë 'rregullin për transferime'
Lexo po ashtu Real Madrid refuzon të ndryshojë 'rregullin për transferime'

“Ka të drejtë (qesh). Kam kërkuar rinovimin e Carvajal deri në vitin 2030. Kemi rënë dakord që ta bindim klubin për njëri-tjetrin (qesh). Është një shaka, e falënderoj. Ai është një shembull serioziteti”, deklaroi Ancelotti.

Në fillim të sezonit, Ancelotti e kishte të qartë se nuk do të fliste për situatën e tij, me spekulimet që tashmë po zvarriteshin në fazat e fundit të sezonit të kaluar. Megjithatë, me pasiguri për këtë çështje siç janë gjërat, ajo do të vazhdojë të ngrejë kokën sa herë që rezultatet shkojnë keq, ose në të vërtetë nëse gjërat shkojnë mirë, disa do të pyesin pse Real Madridi po vonon një ofertë për kontratë. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Manchester United merr ‘vendimin përfundimtar’ për Sanchon pas gjashtë ndeshjeve tek Dortmundi

Manchester United merr ‘vendimin përfundimtar’ për Sanchon pas gjashtë ndeshjeve tek Dortmundi

Premier League
Objektivi i Real Madridit etiketon Sergio Ramos si idhullin e tij

Objektivi i Real Madridit etiketon Sergio Ramos si idhullin e tij

La Liga
Agjenti i Hansi Flick u pa i pranishëm në tribuna në duelin e Barcelonës me Getafen

Agjenti i Hansi Flick u pa i pranishëm në tribuna në duelin e Barcelonës me Getafen

La Liga
Spalletti beson se Interi mund të fitojë Ligën e Kampionëve këtë sezon

Spalletti beson se Interi mund të fitojë Ligën e Kampionëve këtë sezon

Serie A
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Kalo në kategori