Alvaro Odriozola, trofe për çdo 122 minuta

Alvaro Odriozola (Foto: Lluis Gene/Pool via Getty Images/Guliver)

Paris Saint-Germain tentoi të fitonte Ligën e Kampionëve për herë të parë në histori të tyre, mirëpo Kingsley Coman u shoi ëndrrën në minutën e 59-të.

Mesfushori francez shënoi golin e vetëm të takimit për Bayenr Munichun në finalen e garës më të madhe për klube në Evropë.

Sidoqoftë, ishte një lojtar që festoi titullin e pestë të këtij edicioni edhe pse nuk ishte në fushën e stadiumit Da Luz, Alvaro Odriozola.

Ndoshta nuk ishte edicioni i tij më i mirë, duke luajtur vetëm dhjetë ndeshje mes Real Madridit dhe Bayern Munichut.

Me vetëm 613 minuta të luajtur, ai ka arsye për të festuar, shkaku që për çdo 122 minuta, ia ka fituar trofe.

Alvaro Odriozola Foto: FC Bayern Munich/Twitter

Odrizola është një lojtar i Los Blancos në huazim te Bavarezët, ndreqa në La Liga luajti kundër Celta Vigos, Osasunas dhe Granadas dhe 73 minuta kundër Mallorcas.

Edhe pse e shikoi nga tribunat, ai arriti te Real Madridi që të fitonte Superkupën e Jeddah, gjë që i numërohet.

Me huazimin e tij te Bayern Munich, Hani Flick i dha atij pak minuta për të luajtur. Kishte një paraqitje në DFB Pokal, pak minuta në fitoren 4-1 ndaj Chelseat në 1/8 e finales, duke asistuar në golin e Robert Lewandowskit.

Alvaro do të rikthehet te Real Madridi me trofe në CV-në e tij, mirëpo nuk është i lumtur me minutazhën që kishte në katër muajt e kaluar në Gjermani. /Telegrafi/

Perez po e bën atë që askush nuk e ka bërë deri më tani – krijon

Perez po e bën atë që askush nuk e ka bërë deri më tani – krijon "një strukturë të re të pronësisë" të Real Madridit

Nga rrahja e kryetarit të ‘Intelektualëve’ deri tek dërgimi i Valon Zymberit dhe dy personave tjerë në mbajtje – e gjithë situata

Superliga
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo - në super formë para Lojërave Olimpike