Massimiliano Allegri është i preferuari për të marrë përsipër detyrën e trajnerit të Paris Saint-Germain nëse Thomas Tuchel humbet nga Atalanta dhe pushohet nga puna.

PSG do të luajë sonte (e mërkurë) me klubin italian në çerekfinalen e parë të Ligës së Kampionëve me fillim nga ora 21:00.

Tuchel është nën presion për këtë ndeshje e cila mund të jetë e fundit me kampionin francez.

Allegri afër të marrë drejtimin e PSG-s Allegri afër të marrë drejtimin e PSG-s

Sipas Sky Sport Italia, Tuches mund të shkarkohet nëse nuk arrin në gjysmëfinale dhe ish-trajneri i Juventusit, Allegri shihet si zëvendësimi më i mundshëm.

Ka qenë një kohë e keqe për Tuchel, i cili së fundmi pësoi edhe një dëmtim në këmbë gjatë një seance stërvitore, kështu që gjatë lojës së sotme do të paraqite në paterica.

PSG ka fituar titullin Ligue 1, Coupe de France, Coupe de la Ligue dhe Superkupën franceze tashmë këtë sezon, megjithatë Tuchel ende mund të pushohet nga puna. /Telegrafi/