LAJMI I FUNDIT:

Alioski po rikthehet në Evropë – raportohet se lojtari shqiptar tashmë gjendet në Turqi për të kompletuar transferimin te Besiktasi

Alioski po rikthehet në Evropë – raportohet se lojtari shqiptar tashmë gjendet në Turqi për të kompletuar transferimin te Besiktasi

Ezgjan Alioski është afër rikthimit në Evropë, pas transferimit në Arabinë Saudite, përkatësisht te Al-Ahli.

Reklama

Lojtari shqiptar kishte një periudhë fantastike te Leeds United, por që vendoi t’i bashkohej skuadrës arabe.

Mirëpo, sipas asaj që raportojnë mediat në Turqi, Besiktasi është duke e projektuar transferimin e Alioskit dhe gjërat po shkojnë në rrugën e duhur.

Të gjitha lajmet nga Ezgjan Alioski
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Ezgjan Alioski

Mbrojtësi i majtë i Maqedonisë së Veriut do të duhet të largohet nga Al-Ahli – pasi ata po bien nga kategoria. Lojtarët e huaj nuk lejohen në një ligë më të ulët në Arabinë Saudite.

Për më shumë, Alioski gjendet tashmë në Turqi për të realizuar transferimin te Besiktasi, ku shihet si zëvendësues i Ridvan Yilmas që iu bashkua Glasgow Rangers.

Mbrojtësi i majtë me eksperiencë, i cili sezonin e kaluar luajti 30 ndeshje me skuadrën e tij, në këto ndeshje kontribuoi me 6 gola dhe 9 asistime për ekipin e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Ligat tjera
Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ligat tjera
Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

La Liga
Kalo në kategori