LAJMI I FUNDIT:

Alicia Vikander, zëvendësuesja Angeline Jolie në rolin e Lara Croft (Foto)

Alicia Vikander, zëvendësuesja Angeline Jolie në rolin e Lara Croft (Foto)

Alicia Vikander pranoi të marrë rolin e personazhit të bërë të njohur nga Angeline Jolie në vitin 2001 në serinë e filmave “Tomb Rider” dhe në vendxhirime po përpiqet të jetë në nivelin e duhur.

Ajo tregoi në një set fotografish të shkrepura nga xhirimet e filmit se jo më kot është përzgjedhur si protagonistja kryesore e filmit – Lara Croft

Padyshim se do të jetë e vështirë që 28-vjeçarja t’i bëjë fansat ta harrojnë portretizimin e Lara Croft nga Jolie, por nga përkushtimi në xhirime me gjasa do t’ia dalë mbanë.

Alicia Vikander në rolin e Lara Croft

Walton Goggins, Dominic West e Daniel Wu, janë po ashtu pjesë e filmit me regji të Roar Uthaug.

Vikander është një aktore suedeze dhe ish valltare, e lindur dhe rritur në Gothenburg, ku e filloi aktrimin si e vogël në ‘Gëteborg Opera’ dhe ushtroi baletin, njofton Telegrafi.

Reklama

Karrierën profesionale si aktore e nisi në filma të shkurtë dhe seriale televizive suedeze, ndërsa në Evropë u bë e njohur për rolin e Josefin Bjorn-Tegebrandt në dramën televizive “Andra Avenyn” (2008–2010).

Debutimi i saj në një film të rëndësishëm ishte në vitin 2010, në “Pure”. Në vitin 2012 u bë e njohur botërisht me rolin e princeshës Ekaterina në “Anna Karenina” dhe rolin e mbretëreshës Caroline Mathilde në filmin danez, “A Royal Affair”, me të cilin u nominua për çmimin BAFTA.

Fama e saj u rrit me rolet në filmat, si “Testament of Youth”, “Ex Machina”, e sidomos me “The Danish Girl” (me ç’rast fitoi Oscar për aktoren më të mirë në rol dytësor dhe Screen Actors Guild Award).

Reklama

Më poshtë janë disa fotografi nga xhirimet e vazhdimit të ri të “Tomb Rider”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Mariza Ikonomi sqaron të vërtetën e fotove me Luizin që u rikthyen në vëmendje pas hyrjes së tij në Big Brother VIP Albania

Mariza Ikonomi sqaron të vërtetën e fotove me Luizin që u rikthyen në vëmendje pas hyrjes së tij në Big Brother VIP Albania

Magazina
Kërkoi ribashkim me të, Stresi zbulon se ka komunikuar me Keisin pas fitores në Big Brother VIP Kosova

Kërkoi ribashkim me të, Stresi zbulon se ka komunikuar me Keisin pas fitores në Big Brother VIP Kosova

Magazina
Georgina Rodriguez zbulon vendin më të pazakontë ku ka kryer marrëdhënie seksuale me Cristiano Ronaldon

Georgina Rodriguez zbulon vendin më të pazakontë ku ka kryer marrëdhënie seksuale me Cristiano Ronaldon

Magazina
Bruno: Të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova janë paguar

Bruno: Të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova janë paguar

Magazina
Kujtim nga Big Brother - 'Ciao Berto' mirëpret në fabrikë finalistin Artan Thaçi: Si u jetësua kolltuku i dizajnuar në dedikim për Cimën

Kujtim nga Big Brother - 'Ciao Berto' mirëpret në fabrikë finalistin Artan Thaçi: Si u jetësua kolltuku i dizajnuar në dedikim për Cimën

Imran Amiti
Fotografi në vende të njëjta në periudhë të njëjtë kohore – rikthehen aludimet për lidhjen e mohuar të Kiarës me djalin e biznesmenit të njohur shqiptar

Fotografi në vende të njëjta në periudhë të njëjtë kohore – rikthehen aludimet për lidhjen e mohuar të Kiarës me djalin e biznesmenit të njohur shqiptar

Magazina
Kalo në kategori