LAJMI I FUNDIT:

Albion Rrahmani fiton çmimin e Telegrafit “Më i Miri nga lexuesit” për vitin 2022

Albion Rrahmani fiton çmimin e Telegrafit “Më i Miri nga lexuesit” për vitin 2022

Sulmuesi i Ballkanit, Albion Rrahmani ka fituar çmimin “më i miri nga lexuesit” për vitin 2022, çmim i cili dhurohet për herë të parë këtë vit nga redaksia e sportit në portalin numër një në vend Telegrafi.

Reklama

Portali juaj, Telegrafi.com apo më saktësisht redaksia e sportit ka vendosur të jap një çmim të ri për vitin 2022 dhe ai do të zgjidhet pikërisht nga lexuesit tanë besnik, votat e të cilëve do të zgjedhin rrjedhimisht futbollistin më të mirë për vitin 2022 në Kosovë.

Sondazhi u hap në faqen e Telegrafit dhe rrjetet sociale me datë 14 dhjetor dhe ishte i hapur për të votuar deri në ora 23:59 të datës 20 dhjetor.

Në këtë sondazh ku ishin plot 17 futbollistë, pati mbi 8000 vota apo më saktësisht plot 8046 vota, të cilat zgjodhën edhe fituesin.

Fitues i çmimit “më i miri nga lexuesit” ishte sulmuesi llapjan i Ballkanit, Albion Rrahmani, i cili fitoi 32 për qind të vota të përgjithshme.

Rrahmani në këtë garë la pas vetes bashkëlojtarët e tij si Meriton Korenica që u rendit i dyti me 22 për qind, Armend Thaqi i treti me 12 për qind, Lumbardh Dellova i katërti me 11 për qind dhe Ermal Krasniqi i pesti me katër për qind.

Të gjithë pjesëmarrësit tjerë përfunduan me numër të vogël votash, që në përqindje i bie dy apo një për qind.

Votat e sondazhit të Telegrafit

Ky çmimi i lexuesve do t’i ndahet Rrahmanit ditën e premte të kësaj jave apo më saktë me datë 23 dhjetor, në redaksinë e portalin Telegrafi.com.

Krahas këtij çmimi të lexuesve, Telegrafi Sport do të vazhdoj me traditën e ndarjes së çmimeve të përhershme, tash e disa vite si “Lojtari i Vitit”, “Trajneri i Vitit”, “Portieri i Vitit”, “Mbrojtësi i Vitit”, “Mesfushori i Vitit”, “Sulmuesi i Vitit” dhe “Talenti i Vitit”.

Ndryshe, Rrahmani ishte njëri nga më meritorët në suksesin e Ballkanit këtë sezon ku u kualifikuan në Ligën e Konferencës, pasi shënoi 7 gola në 6 ndeshje, ndërsa në sezonin vjeshtor në Superligën e Kosovës, llapjani ka shënuar 7 gola dhe 3 asistime në 17 ndeshje. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Kalo në kategori