Një person ka humbur jetën dhe disa persona të tjerë janë lënduar në aksidentin që ndodhi rreth orë 19:00 në rrugën magjistrale Strumicë – Radovsih.

Sipas dëshmitarëve, në automjet ka pasur emigrantë dhe duke ikur nga policia kanë goditur një automjet dhe kanë dalë 50 metra larg rrugës duke goditur murin.

Krahas automjetit, të shtrirë kanë qenë disa emigrantë.

në vendngjarje ka sigurim policor, automjet kundër zjarrin dhe automjet të ndihmës së shpejtë./Telegrafi/