LAJMI I FUNDIT:

Akinfeev zhvillon ndeshjen e 100 në LK, por ka dështuar ta mbajë portë e zbrazët në 10 vitet e fundit

Akinfeev zhvillon ndeshjen e 100 në LK, por ka dështuar ta mbajë portë e zbrazët në 10 vitet e fundit

Portieri i kombëtares ruse dhe i CSKA Moskës, Igor Akinfeev, sot është duke e zhvilluar ndeshjen e 100 në karrierë në Ligën e Kampionëve.

Reklama

Që nga viti 2006 ai ka dështuar që ta mbajë portën e paprekur në një ndeshje të kësaj gare.

Ndeshje e fundit që ai nuk kishte pranuar gol ishte kundër Arsenalit.

Që nga ajo kohë janë bërë 42 ndeshje radhazi që portieri ka pranuar gol në garën më të fortë evropiane.

Portieri rus njihet edhe për pranimin e golave skandaloz kohë pas kohe. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Al Hilal cakton datën e njoftimit të nënshkrimit me Messin, kontrata pritet të jetë marramendëse

Al Hilal cakton datën e njoftimit të nënshkrimit me Messin, kontrata pritet të jetë marramendëse

Ligat tjera
Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bundesliga
Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

La Liga
“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

Premier League

"Lojtarët që kryejnë marrëdhënie seksuale katër herë në muaj nuk mund të luajnë për mua" - Simeone me mendim që ka befasuar shumëkënd

La Liga
Milani në bisedime të avancuara me Ilkay Gundogan

Milani në bisedime të avancuara me Ilkay Gundogan

Serie A
Kalo në kategori