Tifozët e boksit kanë frikë për Anthony Joshuan pasi Oleksandr Usyk tregoi transformimin trupor të tij në internet.

Tani kanë mbetur më pak se dy javë përpara se dyshja të përballen në ring në Arabinë Saudite më 20 gusht.

Joshua po kërkon hakmarrje pasi humbi titujt e tij WBA (Super), IBF dhe WBO nga Usyk në Londër shtatorin e kaluar.

Veprim spektakolar nga Usyk para rimeçit me Joshuan - të gjithë po e duartrokasin Veprim spektakolar nga Usyk para rimeçit me Joshuan - të gjithë po e duartrokasin

Por, ukrainasi ka fituar peshë të konsiderueshme që nga lufta origjinale, kur ai ishte në një peshë më të rëndë në karrierë 100 kilogramë.

Të dielën, Usyk ndau një video të shkurtër të tij duke bërë boks ndërsa stërvitej në Dubai dhe fansat mbetën të habitur se sa shumë ka ndryshuar.

Reklama

Më parë ka pasur frikë se 35-vjeçari nuk do të ishte në gjendje të përfundonte plotësisht hapin nga pesha e kryqëzuar në peshën e rëndë, por ai i ka heshtur ata dyshues.

Reklama
Duke vepruar në fshehtësi - Joshua dëshiron të bëjë 'çmenduri' në revanshin ndaj Usyk Duke vepruar në fshehtësi - Joshua dëshiron të bëjë 'çmenduri' në revanshin ndaj Usyk

“Nuk është ndaluar”, komentoi një fans, ndërsa një tjetër shtoi “Usyk duket si një tank e gjysmë. Do të jetë një natë e gjatë për AJ”.

Usyk mahniti botën kur mundi Joshua me vendim unanim vitin e kaluar, por tani ai është favorit për të ruajtur titujt e tij në peshën e rëndë.

Si po punon Joshua që të mposhtë Usykun në rimeç - ka dy kënde mendimesh rreth paraqitjes së AJ Si po punon Joshua që të mposhtë Usykun në rimeç - ka dy kënde mendimesh rreth paraqitjes së AJ

“Ky djalosh është gati të shkatërrojë Joshuan dhe ta dërgojë në pension”, shkroi një fans në Twitter. “AJ është në telashe të mëdha”, shtoi një tjetër.

Reklama

Disa tifozë madje besojnë se Usyk mund të nokautojë Joshuan në King Abdullah Sports City. /Telegrafi/