Agjentët e Neymarit kanë hapur bisedimet me Juventusin për një transferim nga Paris Saint-Germain, sipas raportimeve.

Braziliani pretendohet se ka qenë i shqetësuar nga komentet e fundit të presidentit të klubit Nasser Al-Khelaifi në lidhje me të ardhmen e tij.

Një klauzolë në kontratën 850,000 mijë euro në javë të Neymarit do të fillojë më 1 korrik, duke e zgjatur marrëveshjen me një vit shtesë deri në vitin 2027.

Neymar u ofrohet top pesë klubeve - njëra ndër to është padyshim befasi e madhe Neymar u ofrohet top pesë klubeve - njëra ndër to është padyshim befasi e madhe

Sky Sports pretendoi këtë javë se PSG ka kërkuar një blerës për numrin 10 të tyre.

Sipas AS, përfaqësuesit e Neymar janë përpjekur gjithashtu të gjejnë një lëvizje për yllin e tyre.

30-vjeçari ka qenë i etur për një rikthim te Barcelona, ​​por problemet financiare të gjigantëve katalanas e bëjnë një lëvizje joreale.

PSG ia ofroi, Juventusi i interesuar për të transferuar Neymarin PSG ia ofroi, Juventusi i interesuar për të transferuar Neymarin

Agjentët e Neymar mendojnë se Juventusi është një vend më praktik për të vazhduar karrierën, por janë të vendosur të përballen me probleme të ngjashme.

Skuadra italiane nuk do të ishte në gjendje t’i afrohej pagës aktuale të sulmuesit.

Asnjë transferim deri më tani – por Chelsea po e ‘shtron tepihun’ për Neymarin Asnjë transferim deri më tani – por Chelsea po e ‘shtron tepihun’ për Neymarin

Ata kanë arritur të bindin yje të tjerë se projekti i tyre ia vlen të marrë një ulje page, si Paul Pogba dhe potencialisht Angel Di Maria.

Por, Neymar do të duhet të bëjë një ulje të konsiderueshme dhe nuk ka gjasa të sakrifikojë sigurinë e një marrëveshjeje pesëvjeçare me 850 mijë euro në javë për ta bërë këtë. /Telegrafi/