LAJMI I FUNDIT:

Adrian Mutu zbulon një histori të pabesueshme me Francesco Tottin (Foto)

Adrian Mutu zbulon një histori të pabesueshme me Francesco Tottin (Foto)

Adrian Mutu është i fundit që ka folur rreth largimit të Francesco Tottit nga Roma, ku ka treguar edhe një histori që e lidh me idhullin romak.

Reklama

Komuniteti i futbollit vazhdon të dërgojë mesazhe për Francesco Totti, ndërsa i fundit është Mutu, i cili ka zbuluar një histori të pabesueshme që detajon se sa legjendë është perandori i Romës.

“Ju dua” – letra prekëse e Tottit drejtuar tifozëve (Foto/Video)
Lexo po ashtu “Ju dua” – letra prekëse e Tottit drejtuar tifozëve (Foto/Video)

Pas një karriere 25-vjeçare në Romë, Totti zyrtarisht luajti ndeshjen e tij të fundit për klubin në një fitore emocionuese në Serie A kundër Genoas, që e dërgoi klubin direkt në Ligën e Kampionëve.

Pas përfundimit të karrierës së tij me klubin, sulmuesi rumun e ka falënderuar duke kujtuar një histori të transferimeve se si Totti personalisht u përpoq të nënshkruante me atë ndërsa ai ishte në Fiorentina. Kjo është e pabesueshme.

Letra e shkruar nga Mutu për Tottin:

“Një nga idhujt e mi po tërhiqet, njëri nga numrat 10 më të mirë në botë, i cili ka ndikuar në fëmijërinë time jo vetëm me klasin e tij, ose me stilin e tij, por me golat e tij të pabesueshëm”.

“Francesco, ka qenë një nder që luajta kundër teje. Shikova – admirova – aftësitë tuaja”.

“Si një lojtar, askush nuk ka asgjë negative për të thënë dhe unë jam i sigurt se është i njëjtë edhe si njeri”.

“Në fakt, unë do t’ju tregoj një histori që gjithmonë do të qëndrojë me mua”.

“A ju kujtohet vera kur ishe afër transferimit në Romë?”

“Një ditë, Francesco më thirri dhe më tha: Adri, unë do të ndaj një pagë prej një milionë për një vit dhe t’ia jap Fiorentinës që të formojmë së bashku një partneritet në sulm”.

“Më duhet të jem plotësisht i sinqertë, nuk kam mundur t’i them jo në ato momente, si mund t’i thosha kur Totti tha diçka të tillë për mua?”. /Telegrafi/

Si ritira uno dei miei idoli,uno dei più forti "10" del mondo,uno che ha marcato la mia infanzia non solo con la sua classe e il suo stile, ma soprattutto con i suoi goals incredibili.France, e stato un onore, giocare contro di te,vedere,anzi, ammirare le tue giocate.Come giocatore nessuno a niente da dire, come uomo sono sicuro che è la stessa cosa, anzi, e vi racconto un episodio che resterà per sempre nella mia mente "Vi ricordate l'estate quando dovevo andare a giocare nella Roma, si?! , uno di quei giorni (ero in ritiro con la Fiorentina) mi chiamo Francesco e mi disse : Adri io rinunciò a un milione dal mio stipendio e lo do alla Fiorentina solo per fare la copia con te nel attaccò qui, nella Roma ,vuoi venire ??Per essere sincero in quel momento non gli detto di no, ti rendi conto, Totti mi sta chiedendo una cosa così ?!!Dopo aver pensato tanto, sentire l'affetto dei tifosi viola e parlare con Cesare Prandelli(che ha detto, Se va via Mutu, mi do le dimissioni), ho deciso di rifiutare la sua offerta, ma la mia stima e aumentata nei confronti di questo grande uomo, Francesco Totti!! Purtroppo il tempo vince sempre, anche contro uno dei più grandi gladiatori di Roma! Chapeaux, France! @francescototti #adrianmutu #totti #10 #fiorentina #roma

A post shared by ADRIAN MUTU (@adrian10mutu) on May 28, 2017 at 3:16am PDT

Në trend Sport

Më shumë
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Sport vendor
Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Premier League
Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Bundesliga
La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Kalo në kategori