Sulmuesi anësor Admir Mehmedi, nuk është futur në listën e skuadrës së Wolfsburg në Ligën e Kampionëve.

Trajneri i Wolfsburg, Mark van Bommel, ka publikuar listën prej 23 lojtarëve për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, ku Admir Mehmedi, nuk është në listën e skuadrës.

“Isha pak i tronditur, i befasuar dhe natyrisht i zhgënjyer”, ka thënë ai për “Bild”.

Sipas tij kjo është situatë e komplikuar, sepse nuk kam pasur kurrë një situatë të tillë në karrierë.

Wolfsburg dhe Mehmedi  u bën temë në titujt e gazetave pas një ndeshje në Kupën DFB. Trajneri bëri gjashtë zëvendësime, duke bërë që Ujqërit të s’kualifikohen.

Edhe në kampionat, pas tij momenti ai ka luajtur vetëm një herë në katër ndeshje, në total prej 30 minutash.

Memedi tani mund ta lërë Wolfburgun, vetëm për të kaluar në Turqi apo Rusi.

“Rusi apo Turqi? Probabiliteti është shumë, shumë i vogël. Ky do të ishte një veprim i shpejtë. Dhe unë gjithmonë i marr vendimet e mia me kujdes”, deklaroi Mehmedi.

Sipas “Bild”, kontrata së tij, e cila do të përfundojë vitin e ardhshëm.

“Unë jam 30 vjeç tani, kam një familje dhe tre fëmijë. Duhet të marrësh parasysh shumë gjëra ”, deklaroi ai.

Mehmedi mendon të përfundoj karrierën në FC Winterthur ose FC Zürich. “Unë jam në kontakt me presidentin dhe Drejtorin Sportiv të Zurich. Familja ime gjithashtu dëshiron të kthehet në Zvicër”, deklaroi ai.

Mehmedi kishte veshur fanellën e FC Zurich nga viti 2008 deri në 2012, ku u bë kampion i Zvicrës në sezonin 2008/09. /Telegrafi/