Adil Rami në telashe, pasi ka mbetur pa klub, sepse Olympique Marseille ia ka prishur kontratën mbrojtësit 33-vjeçar.

Ai kishte dhe dy vite në kontratë, por klubi vendosi ta marr një mas drastike, pasi lojtari ka shkuar në një program televiziv, pasi kishte gënjyer se ishte i dëmtuar.

Lajmi është publikuar nga gazeta L’Equipe e cila shkruan gjithashtu se Rami tashmë ka mbetur në rrugë.

Adil Rami te Franca . (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Sjelljet aspak profesionale e mbrojtësit 33-vjeçar me origjinë marokene.

Mësohet se avokatët e futbollistit do ta çojnë çështjen në gjykatë, por gjasat që ai të fitojë janë minimale.

Rami te Olympique Marseille . (Photo by Marco Rosi/Getty Images)

Klubi ka fakte për gënjeshtrën e Rami, i cili ka pasur probleme edhe me jetën private në kohët e fundit. /Telegrafi/