LAJMI I FUNDIT:

Ademi dhe Duka drekojnë në Doha të Katarit së bashku me presidentin Aleksandër Çeferin

Ademi dhe Duka drekojnë në Doha të Katarit së bashku me presidentin Aleksandër Çeferin

Agim Ademi dhe Armand Duka po qëndrojnë në Doha të Katarit për ditët e fundit të Kampionatit Botëror.

Reklama

I pari i Federatës së Futbollit të Kosovës dhe ai i Federatës shqiptare të futbollit janë të ftuar nga UEFA për t’i parë ndeshjet gjysmëfinale, atë të vendit të tretë dhe finalen.

E gjatë ditës së sotme dy presidentët shqiptarë të futbollit kanë pasur një drekë pune me të parin e futbollit evropian, sllovenin Aleksandër Çeferin.

Ka qenë Agim Ademi që ka shpërndarë një foto nga takimi i përbashkët me Çeferinin dhe me drejtorin e Federatave kombëtare në UEFA, Zoran Lakoviq.

“Në drekë pune të ftuar nga presidenti i UEFA-s, Aleksandër Çeferin, me drejtorin e Federatave kombëtare në UEFA, Zoran Lakoviq dhe presidentin e FSHF-së dhe njëherësh anëtarin e KE të UEFA-s, Armand Duka”.

“Si gjithë herë biseduam me kënaqësi për futbollin, u këshilluam për planet dhe vizionin për të ardhmen. Bashkërisht e presim finalen e jashtëzakonshme të Kupës së Botës, ku Franca si përfaqësuese evropiane do të luajë kundër Argjentinës”, ka shkruar Ademi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Çfarë i duhet Milanit për t'u kualifikuar në Ligën e Kampionëve

Çfarë i duhet Milanit për t'u kualifikuar në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Ndërkombëtare
Kalo në kategori