Manchester United largohet me penallti nga FA Cup, Middlesbrough kalon tutje

Manchester United nuk ka mundur të mposht Middlesbroughin në kohën e rregullt dhe vazhdime (1-1), ndërsa pas penalltive ishin skuadra e Championship që kaloi tutje.

‘Djajtë e Kuq’ e nisën shumë mirë ndeshjen, ku kishin rast të mirë me Jadon Sanchon që në minutën e dytë, por nuk e qëlloi cakun.

Në minutën e 19-të, Man Utd fitoi penallti, por Cristiano Ronaldo nuk ishte i saktë nga pika e bardhë.

Por goli erdhi pas vetëm pesë minutash. Sancho shënoi për të kaluar vendasit në epërsi për 1-0.

United kishte edhe raste të tjera në pjesën e parë me Ronaldon dhe Marcus Rashford, por nuk arriti të shtonin epërsinë.

Edhe pjesa e dytë nisi njëjtë më Manchester United në sulm.

Sëish Rashord dhe Ronaldo me raste të mira, por që nuk as kësaj here në ishin të saktë.

Middlesbrough u fut në lojë në minutën e 57-të, ku rrezikoi me Matt Crooks, por Dean Handerson bëri pritje të bukur.

Në minutën e 64-të, erdhi goli i barazimit me Crooks që shënoi kësaj radhe pas një goditje nga afër.

Man Ud tentuan ta mbyllin ndeshjen në kohën e rregullt, por që Bruno Fernandes dhe Rashford nuk shënuan.

Edhe në kohën shtesë të dy skuadrat kishin nga një rast, por që rezultati nuk ndryshoi dhe skuadrat iu drejtuan penalltive.

Më të saktë nga penalltitë ishin lojtarët e Middlesbrough që eliminuan Manchester Unitedin. /Telegrafi/

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Ekipi më i mirë i sezonit 2023/24 në Bundesliga, Granit Xhaka është ylli në mesin e yjeve të tjerë

Dy gjigantë gjermanë e duan Guirrasyn, mund ta sjellin sulmuesin me formën më të mirë në Evropë për një çmim të ulët

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

"Isha shumë afër të shkoja, detajet vendosën" - Xhaka kujton kohën kur ishte pranë marrëveshjes me Romën