LAJMI I FUNDIT:

Zyrtarizohet data e meçit të shumëpritur mes Ilir Latifit dhe Derrick Lewis

Zyrtarizohet data e meçit të shumëpritur mes Ilir Latifit dhe Derrick Lewis

Tashëm UFC e ka zyrtarizuar meçin mes Ilir Latifit dhe Derrick Lewis, që do të mbahet me 8 shkurt në Houston, e vlefshme për kategorinë e rëndë.

Bisedimet mes palëve kanë filluar para një kohë dhe vetëm tani është arritur marrëveshja.

Ka qenë vet luftëtari shqiptar që e ka zyrtarizuar meçin e kategorisë së rëndë, me një postim në rrjete sociale.

View this post on Instagram

Feb 8. Houston👊🏽✨ UFC 247

A post shared by Ilir Latifi (@ilirlatifi) on Jan 8, 2020 at 7:18am PST

Ata do të ndeshjen në eventin UFC 247, që pritet të ketë edhe luftëra të tjera.

Lewis ka 22 fitore dhe shtatë humbje është pikërisht nga Houston, aty ku do të zhvillohet meçi.

Ilir Latifi (foto: Codie McLachlan/Getty Images)

Latifi në anën tjetër ka 14 fitore dhe shtatë humbje. /Telegrafi/