LAJMI I FUNDIT:

Zyrtarizohet data e meçit të shumëpritur mes Ilir Latifit dhe Derrick Lewis

Zyrtarizohet data e meçit të shumëpritur mes Ilir Latifit dhe Derrick Lewis

Tashëm UFC e ka zyrtarizuar meçin mes Ilir Latifit dhe Derrick Lewis, që do të mbahet me 8 shkurt në Houston, e vlefshme për kategorinë e rëndë.

Bisedimet mes palëve kanë filluar para një kohë dhe vetëm tani është arritur marrëveshja.

Ka qenë vet luftëtari shqiptar që e ka zyrtarizuar meçin e kategorisë së rëndë, me një postim në rrjete sociale.


https://www.instagram.com/p/B7EDx_hAQU9/?igshid=kymrfk9e79ip&fbclid=IwAR3oYBjWIiMihCvR2UJ4PlZDfxyKa69hCI6YZyFRPwNHkQIB9tMDaWxk64E

Ata do të ndeshjen në eventin UFC 247, që pritet të ketë edhe luftëra të tjera.

UFC afër ta finalizojë përballjen në mes të Derrick Lewis dhe Ilir Latifit
Lexo po ashtu UFC afër ta finalizojë përballjen në mes të Derrick Lewis dhe Ilir Latifit

Lewis ka 22 fitore dhe shtatë humbje është pikërisht nga Houston, aty ku do të zhvillohet meçi.

Ilir Latifi (foto: Codie McLachlan/Getty Images)

Latifi në anën tjetër ka 14 fitore dhe shtatë humbje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Como përtej të gjitha pritshmërive, ish-yjet e Man Utd dhe Liverpoolit pritet t’i bashkohen

Como përtej të gjitha pritshmërive, ish-yjet e Man Utd dhe Liverpoolit pritet t’i bashkohen

Serie A
Top ylli i Manchester Cityt refuzon kontratën e re dhe po kërkon largimin

Top ylli i Manchester Cityt refuzon kontratën e re dhe po kërkon largimin

Serie A
Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Përfaqësueset
Cucurella tregon emrin e yllit anglez për të cilin shpreson të mos luajë në finale të Euro 2024

Cucurella tregon emrin e yllit anglez për të cilin shpreson të mos luajë në finale të Euro 2024

Përfaqësueset
Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

La Liga
Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori