LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Zaniolo nënshkruan me Galatasarayn

Zyrtare: Zaniolo nënshkruan me Galatasarayn

Roma ka njoftuar zyrtarisht se Nicolo Zaniolo është lojtar i Galatasaray duke e kompletuar transferimin e tij. 

Reklama

Sulmuesi 23-vjeçar italian ishte i pakënaqur në kryeqytetin italian këtë sezon dhe u përpoq të detyronte një largim nga klubi në afatin kalimtar të janarit, i etur për t’u bashkuar me Milanin.

Roma ka njoftuar se Zaniolo i është bashkuar zyrtarisht Galatasarayt me një marrëveshje katërvjeçare e gjysmë, ndërsa lojtari do të përfitjojë rreth 3.5 milionë euro neto në sezon plus shtesa.

Kontrata e tij përmban gjithashtu një klauzolë lirimi, të vendosur në rreth 35 milionë euro, dhe Roma ka një klauzolë të ardhshme rishitjeje të vendosur në 15 për qind, nga e cila do t’i fitonte edhe 5.25 milionë euro nëse klauzola e lirimit nëse aktivizohet.

Galatasaray do t’i paguajë Romës 16.5 milionë euro plus 13 milionë euro shtesë, gjysma e të cilave janë të lehta për t’u arritur dhe disa më të vështira.

Roma pranon ofertën e Galatasaray për Zaniolon: Gjiganti turk me formacion të frikshëm me italianin në skuadër
Lexo po ashtu Roma pranon ofertën e Galatasaray për Zaniolon: Gjiganti turk me formacion të frikshëm me italianin në skuadër

“AS Roma mund të konfirmojë se është arritur një marrëveshje me Galatasarayn për Nicolo Zaniolon. Sulmuesi ka përfunduar një lëvizje të përhershme te klubi turk”.

“Zaniolo iu bashkua Giallorossive në verën e vitit 2018, duke bërë 128 paraqitje për klubin në të gjitha garat – duke shënuar 24 gola”, thuhet në njoftimin e klubit. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

La Liga
Zbulohet lista e re me 10 lojtarët më të vlefshëm në tregun e transferimeve – Haaland rrëmben vendin e parë, Mbappe i dhjeti

Zbulohet lista e re me 10 lojtarët më të vlefshëm në tregun e transferimeve – Haaland rrëmben vendin e parë, Mbappe i dhjeti

Ndërkombëtare
Pse Interi shpreson që Real Madridi të nënshkruajë me Harry Kane?

Pse Interi shpreson që Real Madridi të nënshkruajë me Harry Kane?

Ndërkombëtare
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Ligat tjera
Kalo në kategori