Trashëgimtari i Suning Group, Steven Zhang është emëruar zyrtarisht Presidenti i ri i Interit.

Inter konfirmoi emërimin e Zhang si president i ri i tyre në një video në kanalet e tyre zyrtare në rrjetet sociale.

“Kur i mbyll sytë, shoh një qytet me kaq shumë histori dhe më shumë për t’u shkruar”, ka thënë fillimisht Zhang.

Steven Zhang dhe Javier Zanetti (Foto: Valerio Pennicino/Getty Images/Guliver)

“Njerëzit me ide, me vullnetin për të përmirësuar atë që është rreth tyre dhe vetën”.

“Një klub që luan përtej fushës për të fituar zemrat e të gjithëve”.

“Por pastaj i hap sytë dhe shoh që e gjithë kjo është tashmë këtu. Unë jam gati, ju a jeni?”, mbyllet rrëfimi i presidentit të ri.

Reklama
Reklama

26-vjeçari është i biri i Zhang Jindong, i cili zotëron shumicën e aksioneve në Inter përmes konglomeratit kinez Suning dhe bëhet presidenti më i ri i Nerazurrëve.

Ai gjithashtu përfundon mandatin pesë-vjeçar të Erick Thohir, me indonezianin të gatshëm të shesë pjesën e tij prej 31 për qindësh te Interi. /Telegrafi/