Shkodran Mustafi do të largohet nga Schalke 04 në fund të këtij sezoni, pasi ky klub do të garojë në Bundesliga 2.

Reklama

Lajmin për largimin e ka konfirmuar klubi gjerman përmes rrjeteve sociale, ku në listë janë edhe disa emra të tjerë të njohur.

“Kontratat e Benjamin Stambouli dhe Bastian Oczipka përfundojnë me rënie në Bundesliga e 2-të. Për më tepër, kontratat e skaduara të Steven Skrzybski, Alessandro Schopf, Shkodran Mustafi dhe Nabil Bentaleb nuk do të zgjatet”, thuhet në njoftimin e klubit.

Mustafi më parë ka luajtur për klube si Sampdoria, Valencia dhe Arsenal.

Schalke duhet të organizohet në Bundesliga 2 që të kthej statusin e klubit elitar.

Reklama

Për shqiptarin nuk kanë munguar ofertat nga Italia, Gjermani dhe Turqia, ku pritet së shpejti të gjejë mjedisë të ri. /Telegrafi/

Reklama