LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Rafa Benitez largohet nga Dalian Yifang

Zyrtare: Rafa Benitez largohet nga Dalian Yifang

Rafael Benitez është larguar edhe zyrtarisht si trajner i Dalian Yifang.

Reklama

Trajneri spanjoll duket se kishte parë mjaftë nga aventura e tij në Kinë dhe vendosi që të shkëpuste kontratën me klubin.

Sipas një njoftimi, kontrata e nënshkruar është ndërprerë me marrëveshje të dyanshme.

Por, aty mësohet se Benitez e dëshiron rikthimin në Evropë për të menaxhuar një skuadër më të madhe.

Daily Mirror raporton se spanjolli mund të rikthehet te Newcastle United dhe të drejtojë skuadrën në këtë pjesë të mbetur të këtij edicioni.

Dalian Yifan e ka falënderuar Benitezin për këtë kohë të kaluar së bashku, duke i uruar atij suksese në të ardhmen. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kalo në kategori