LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Marco Asensio largohet nga Real Madridi pas shtatë sezoneve

Zyrtare: Marco Asensio largohet nga Real Madridi pas shtatë sezoneve

Klubi spanjoll, Real Madridi ka njoftuar zyrtarisht largimin e mesfushorit me tipare sulmuese, Marco Asensio.

Reklama

Pas shtatë sezoneve me Los Blancos, Asensio ka vendosur të largohet nga Real Madridi pas skadimit të kontratës.

Është vet klubi mbretëror që ka njoftuar largimin e Asensios, duke i uruar fat në karrierë apo në klubin e ri.

Asensio ka vendosur tashmë, refuzon Ligën Premier për një kampionat tjetër
Lexo po ashtu Asensio ka vendosur tashmë, refuzon Ligën Premier për një kampionat tjetër

“Real Madrid dëshiron të shprehë mirënjohjen dhe dashurinë e tij për Marco Asensio, një lojtar që ka mbrojtur stemën dhe fanellën tonë për shtatë sezone”.

“Ai mbërriti në Real Madrid kur ishte vetëm 20 vjeç dhe ka arritur të hyjë në historinë e klubit tonë si pjesë e një ekipi që ka luajtur në një nga periudhat tona më të suksesshme”.

“Marco Asensio ka fituar 17 tituj me Real Madridin: 3 Liga të Kampionëve, 4 Kupa të Botës për Klube, 3 Superkupa Evropiane, 3 La Liga, 1 Copa del Rey dhe 3 Superkupa Spanjolle”.

“Ne madridistët nuk do ta harrojmë kurrë karrierën dhe sjelljen e tij shembullore gjatë gjithë kësaj kohe. Real Madridi është dhe do të jetë gjithmonë shtëpia e tij dhe i uron atij dhe familjes së tij fat në këtë fazë të re”, thuhet në njoftim.

Asensio së fundmi është lidhur me një transferim te Paris Saint-Germain dhe Aston Villa, me francezët që vlerësohen favorit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

Përfaqësuesja e Kosovës

"Sulmuesi që i ka munguar Chelseat, nuk duket si një lojtar që ka munguar për 11 muaj" - gazeta britanike me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Premier League
Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Serie A
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Serie A
Kalo në kategori