LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Lawrence largohet nga Prishtina

Zyrtare: Lawrence largohet nga Prishtina

Prishtina pasi kishte marr tri fitore e po aq humbje edhe në ndeshjen e fundit u mposht.

Reklama

Një ditë pas humbjes nga Demir Insaati, të enjten, organizatori britanik Andrew Lawrence ka firmosur me ekipin e kategorisë së dytë në Itali, Givova Scafati.

Lawrence luajti kundër Demirit dhe ishte lojtari më efikas te Prishtina, me 18 pikë të shënuara.

Në këtë ndeshje, te Prishtina munguan Dardan Berisha e Drilon Hajrizi që luajtën në pesë duelet e para.

Prishtina ka larguar disa nga lojtarët kryesor pasi kampionat vendas është shumë i dobët.

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Kalo në kategori