Genoa ka nënshkruar zyrtarisht me Kevin Strootman, i cili vjen si  huazim nga Olympique Marseille deri në fund të sezonit.

Holandezi që kishte luajtur në Serie A për Romën para transferimit të tij në 2018 në Francë, kthehet sërish në futbollin italian.

Lojtari arriti të martën në mbrëmje, kreu testet mjekësore dje dhe nënshkroi kontratën gjashtë-mujore.

Ka qenë klubi i Genoas që e ka konfirmuar  si lojtar të tyre Strootmanin, i cili do të luajë së bashku në mesfushë me Valon Behramin.

Lojtari ka mbajtur seancën e tij të parë stërvitore me shokët e tij të rinj. /Telegrafi/