Drita ka arritur të vazhdojë marrëveshjen me mesfushorin Hamdi Namani edhe për dy vitet e ardhshme.

Namani kishte kaluar nga Llapi te Drita vitin e shkuar, ku u shpall kampion në vitin e parë.

“Sot kemi arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës edhe për dy vitet e ardhshme me Hamdi Namanin-Lumi”.

“Lumi një vit me pare erdhi nga ekipi i Llapit ku ishte edhe kapiten dhe u ambientua mjaft mirë me ekipin tonë ku arriti të shpallet kampion i Kosovës për herë të parë në karrierë dhe ishte dëshirë e dyanshme për të vazhduar së bashku!”

“Lumi do te jete bardh e kaltër deri ne qershore te 2022. Paçim fat ne garat ndërkombëtare LUM”, thuhet në njoftimin e Dritës.

Drita më parë ka vazhduar edhe me Ardian Cuculin, Ardian Limanin dhe Betim Haxhimusën. /Telegrafi/