LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Gjilani transferon dyshen e njohur nga Llapi, Hajdari dhe Shabani

Zyrtare: Gjilani transferon dyshen e njohur nga Llapi, Hajdari dhe Shabani

Klubi futbollistik Gjilani ka arritur të finalizojë marrëveshjen me dy futbollistë të njohur nga Podujeva, sulmuesin Fiton Hajdari dhe mesfushorin Kushtrim Shabanin.

Reklama

Gjilani ka vazhduar të jetë shumë aktiv në mini-afatin kalimtar dimëror, pasi ka arritur sot (e shtunë) gjatë ditës të transferojë dy futbollistë.

Bëhet fjalë për dyshen e njohur nga Podujeva, sulmuesin Fiton Hajdari dhe mesfushorin Kushtrim Shabanin.

Njoftimin për transferimin dhe prezantimin e tyre e ka dhënë vet faqja zyrtare e Gjilanit në Facebook.

“Gjilani sot ka arritur të finalizoj marrëveshjen me dy futbollistët nga Podujeva, bëhet fjalë për Fiton Hajdarin dhe Kushtrim Shabanin”, thuhet në njoftimin e Gjilanit.

Të dy lojtarët edicionin vjeshtorë janë paraqitur për skuadrën e qytetit të tyre, KF Llapin.

Sikurse Hajdari, ashtu edhe Shabani kanë nënshkruar kontrata të vlefshme deri në vitin 2020.

Gjatë ditëve të fundit, Gjilani ka transferuar edhe Shpend Asanin, Semir Hadzibulicin, Vilson Lilën dhe Klejdi Koçin. /Telegrafi/

Të gjitha lajmet rreth Gjilanit
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet rreth Gjilanit


Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Premier League
Mesazhet e Guardiolës për italianët përpara finales së Ligës së Kampionëve kundër Interit

Mesazhet e Guardiolës për italianët përpara finales së Ligës së Kampionëve kundër Interit

Liga e Kampionëve
Rafael Leao zgjedh përfundimisht numrin e ri te Milani

Rafael Leao zgjedh përfundimisht numrin e ri te Milani

Serie A
Real Madridi pritet t’i japë Bellinghamit numrin legjendar pas transferimit

Real Madridi pritet t’i japë Bellinghamit numrin legjendar pas transferimit

La Liga
Zyrtare: Brahim Diaz rikthehet te Real Madridi

Zyrtare: Brahim Diaz rikthehet te Real Madridi

La Liga
“Nuk dua të përbuz Bayernin, por Real Madridi është një emër i madh”, agjenti i Davies shton thashethemet për mbrojtësin

“Nuk dua të përbuz Bayernin, por Real Madridi është një emër i madh”, agjenti i Davies shton thashethemet për mbrojtësin

Bundesliga
Kalo në kategori