LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Federata e Volejbollit të Kosovës pranohet në Federatën Evropiane

Zyrtare: Federata e Volejbollit të Kosovës pranohet në Federatën Evropiane

Federata e Volejbollit e Kosovës, është pranuar edhe zyrtarisht në Federatën Ballkanike të Volejbollit (BVA), shkruan faqja zyrtare e FVK-së.

Reklama

Në asamblenë e përgjithshme të mbajtur në Sarajevë, FVK është pranuar me automatizëm nga asociacioni ballkanik i volejbollit, duke qenë anëtarja e 11-të e tij.

Kundërshtimi i vetëm ka qenë nga Serbia, që nuk është marrë në konsideratë dhe asambleja ka votuar me automatizëm pro çështjes së Kosovës.

Pas anëtarësimit në FIVB dhe CEV, tashmë inkuadrimi edhe në BVA mbyll procesin e pranimit të FVK-së në arenën ndërkombëtare.

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Trajneri i Çekisë thotë se në Air Albania do ta kenë ndeshjen më të vështirë deri më tani

Trajneri i Çekisë thotë se në Air Albania do ta kenë ndeshjen më të vështirë deri më tani

Ndërkombëtare

"Sulmuesi që i ka munguar Chelseat, nuk duket si një lojtar që ka munguar për 11 muaj" - gazeta britanike me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Premier League
“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

Përfaqësuesja e Kosovës
Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Kombëtarja e Shqipërisë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Kalo në kategori