Donis Avdijaj e ka kompletuar zyrtarisht kalimin te Hearts.

Skuadra skoceze ka njoftuar se e ka transferuar lojtarin shqiptar në një kontratë gjashtëvjeçare.

Ish-reprezentuesi i Kosovës ishte te Trabzanspori, por që nuk arriti ta gjente vetën dhe tani ka kaluar te Hearts.

Donis Avdijaj largohet nga Trabzonspor, klubi i njohur skocez vihet pas tij Donis Avdijaj largohet nga Trabzonspor, klubi i njohur skocez vihet pas tij

Te skuadra turke, Avdijaj bëri 18 paraqitje, derisa kontrata e tij skadoi në këtë muaj.

Kështu, lojtari shqiptar kompletoi kalimin në Tyncastle Park në një kontratë gjashtë mujore me mundësi vazhdimi. /Telegrafi/