Atletico Madridi ka njoftuar se ka nënshkruar me Gelson Martins.

Skuadra spanjolle e transferoi atë si lojtar të lirë nga Sporting Lisbon.

23-vjeçari ndërpreu kontratën me Sportngun pas incidentit që kishte me tifozët në muajin e fundit, të cilët u futen në fushë dhe sulmuan disa lojtarë dhe stafin.

Martins shënoi 30 gola dhe dhuroi 27 asistime në 140 paraqitje për klubin nga Lisbona.

Tani te Atletico ai do të konkurrojë për një vend në skuadrën e Diego Simenones me Thomas Lemar dhe Vitolon.

Top 20 lojtarët më të shpejtë në FIFA 18 (Foto) Top 20 lojtarët më të shpejtë në FIFA 18 (Foto)

Për Martines interesim serioz kishte shfaqur edhe Wolverhamptoni.

Për Përfaqësuesen e Portugalisë nga viti 2016 është paraqitur 19 herë, por ende nuk ka shënuar ndonjë gol. /Telegrafi/

Reklama