LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Atletico Madridi rikthen Carrascon në skuadër

Zyrtare: Atletico Madridi rikthen Carrascon në skuadër

Atletico Madridi ka njoftuar zyrtarisht transferimin e Yannick Ferreira Carrasco nga skuadra kineze, Dalian Yifang.

Reklama

Klubi i njohur spanjoll ka bërë një goditje të madhe në ditën e fundit të afatit kalimtar dimëror.

Atletico ka arritur marrëveshje për huazimin e Carrascos nga Dalian dhe këtë e ka njoftuar me anë të faqeve të tyre zyrtare.

Carrasco arrin në Madrid, gati rikthimi te Atletico
Lexo po ashtu Carrasco arrin në Madrid, gati rikthimi te Atletico

“Ne kemi arritur një marrëveshje me Klubin e Futbollit Dalian për belgun që të bashkohet me Atletico Madridin si huazim”.

“26-vjeçari kthehet në klubin tonë, ku ai luajti 124 ndeshje dhe shënoi 23 gola gjatë tre sezoneve”, thuhet në njoftimin e klubit spanjoll.

Përveç Carrascos edhe shumë yje tjerë pritet të largohen nga Kina shkaku i përhapjes së coronavirusit. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Premier League
Mesazhet e Guardiolës për italianët përpara finales së Ligës së Kampionëve kundër Interit

Mesazhet e Guardiolës për italianët përpara finales së Ligës së Kampionëve kundër Interit

Liga e Kampionëve
Rafael Leao zgjedh përfundimisht numrin e ri te Milani

Rafael Leao zgjedh përfundimisht numrin e ri te Milani

Serie A
Real Madridi pritet t’i japë Bellinghamit numrin legjendar pas transferimit

Real Madridi pritet t’i japë Bellinghamit numrin legjendar pas transferimit

La Liga
Zyrtare: Brahim Diaz rikthehet te Real Madridi

Zyrtare: Brahim Diaz rikthehet te Real Madridi

La Liga
“Nuk dua të përbuz Bayernin, por Real Madridi është një emër i madh”, agjenti i Davies shton thashethemet për mbrojtësin

“Nuk dua të përbuz Bayernin, por Real Madridi është një emër i madh”, agjenti i Davies shton thashethemet për mbrojtësin

Bundesliga
Kalo në kategori