Atletico Madridi ka njoftuar zyrtarisht transferimin e Yannick Ferreira Carrasco nga skuadra kineze, Dalian Yifang.

Klubi i njohur spanjoll ka bërë një goditje të madhe në ditën e fundit të afatit kalimtar dimëror.

Atletico ka arritur marrëveshje për huazimin e Carrascos nga Dalian dhe këtë e ka njoftuar me anë të faqeve të tyre zyrtare.

Carrasco arrin në Madrid, gati rikthimi te Atletico Carrasco arrin në Madrid, gati rikthimi te Atletico

“Ne kemi arritur një marrëveshje me Klubin e Futbollit Dalian për belgun që të bashkohet me Atletico Madridin si huazim”.

“26-vjeçari kthehet në klubin tonë, ku ai luajti 124 ndeshje dhe shënoi 23 gola gjatë tre sezoneve”, thuhet në njoftimin e klubit spanjoll.

Përveç Carrascos edhe shumë yje tjerë pritet të largohen nga Kina shkaku i përhapjes së coronavirusit. /Telegrafi/