LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Arbër Zeneli, lojtari ri i Adana Demirspor

Zyrtare: Arbër Zeneli, lojtari ri i Adana Demirspor

Anësori sulmuesi Arbër Zeneli sot është prezantuar te Adana Demirspor në Superligën e Turqisë.

Lojtari largohet nga Remis, klub që kishte arritur në sezonin 2019/2020, ku zhvilloi 84 ndeshje.

Me klubin francez ai 9 golave ​​dhe dhuroi 16 asistimeve në të gjitha garat.


Lojtar i Kosovës ka nënshkruar për tri vite me klubin turk ku është prezantuar sot.

Zeneli ka bërë karrierë te Elfsborg në Suedi dhe Heerenveen në Holandë.

Ai është ftuar nga Primoz Gliha për ndeshjet e muajit shtator ndaj Zvicrës dhe Rumanisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Man Cityt 'ëndërron' të bashkohet me Mbappen në Real Madrid

Ylli i Man Cityt 'ëndërron' të bashkohet me Mbappen në Real Madrid

Ndërkombëtare
Eriksson emëron dy zgjedhjet e tij kryesore për të zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Eriksson emëron dy zgjedhjet e tij kryesore për të zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Përfaqësueset
Agjenti i Lamine Yamal kërkon rritje page për adoleshentin - zbulohet qëndrimi i Barcelonës

Agjenti i Lamine Yamal kërkon rritje page për adoleshentin - zbulohet qëndrimi i Barcelonës

La Liga
Ylli i Real Madridit do të thyejë rekordin 58-vjeçar të klubit këtë sezon, askush nuk mendoi se ishte e mundur

Ylli i Real Madridit do të thyejë rekordin 58-vjeçar të klubit këtë sezon, askush nuk mendoi se ishte e mundur

La Liga
Askush nuk e mendoi, një emër shokues hedh kandidaturën për t'u bërë trajneri i ardhshëm i Anglisë

Askush nuk e mendoi, një emër shokues hedh kandidaturën për t'u bërë trajneri i ardhshëm i Anglisë

Përfaqësueset
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

Premier League
Kalo në kategori