LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Arb Manaj kalon te FC Ankara Keciorengucu

Zyrtare: Arb Manaj kalon te FC Ankara Keciorengucu

Klubi i Trepçës’89 ka njoftuar se ka arritur akord me klubin turk FC Ankara Keciorengucu për transferimin e sulmuesit Arb Manaj.

Reklama

Kryesia e klubit të Trepçës ’89 kishte udhëtuar në Ankara sot për të qenë vetë prezent në finalizimin e zyrtarizimit e transferimit të Arb Manaj.

Lojtari e ka falënderuar presidentin e klubit z. Abedin Zeka që ishte me të i pranishëm në mbylljen e marrëveshjes.

“E falënderoj shumë presidentin e klubit z. Abedin Zeka sepse erdhi personalisht me mua në Turqi për të finalizuar gjithçka rreth kontratës dhe që më qëndrojë afër në çdo hap, Jam mjaftë i lumtur dhe shpresoj që kam hedhur hapin e duhur”, ka thënë lojtari.

Ankara Keciorengucu bën pjesën në Lig 1 të Turqisë që është kategoria e dytë e futbollit në këtë vend, ndërsa aktualisht pas 4 ndeshjeve mban vendin e 6-të në renditje me 7 pikë.

Në fund kryesia e KF Trepçës’89, stafi dhe të gjithë lojtarët i kanë uruar fat dhe sukses Arbit në rrugëtimin e tij të radhës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Jose Mourinho në telashe, Roma e tij shkatërrohet nga Genoa

Jose Mourinho në telashe, Roma e tij shkatërrohet nga Genoa

Serie A
Kalo në kategori