LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Ange Postecoglou, trajner i ri i Tottenham Hotspur

Zyrtare: Ange Postecoglou, trajner i ri i Tottenham Hotspur

Klubi anglez, Tottenham Hotspur ka njoftuar zyrtarisht se ka emëruar Ange Postecoglou si trajner të ri të skuadrës.

Reklama

Pas shkarkimit të Antonio Contes në mes të sezonit, Spurs vendosen ta përfundojnë edicionin me ndihmësin e tij Cristian Stellini, të cilin gjithashtu e shkarkuan disa ndeshje para fundit.

Tani kur ka përfunduar sezoni, drejtuesit e klubit londinez kanë filluar punën dhe kanë gjetur pasuesin e Contes.

Bëhet fjalë për trajnerin grek, Ange Postecoglou, i cili është rritur në Australi dhe ka edhe nënshtetësi australiane, pasi ka luajtur me kombëtaren dhe ka qenë për një kohë trajner i tyre.

Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime
Lexo po ashtu Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

“Tani që sezoni dhe të gjitha garat e kupave vendase kanë përfunduar, ne jemi të lumtur të njoftojmë emërimin e Ange Postecoglou si trajnerin tonë të ri të ekipit të parë”.

“Duke u bërë australiani i parë që menaxhon në Ligën Premier, Ange do të na bashkohet më 1 korrik me një kontratë katërvjeçare”, thuhet në njoftimin e Tottenhamit

Ndryshe, Postecoglu vjen te Tottenhami pasi fitoi tre trofetë me Celticun në sezonin e fundit në Skoci: titullin, kupën dhe Superkupën. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Kalo në kategori