LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Albion Kurtaj largohet nga Llapi

Zyrtare: Albion Kurtaj largohet nga Llapi

Llapi ka njoftuar se ka ndërprerë bashkëpunimin e futbollistin Albion Kurtaj.

Reklama

Përmes një njoftimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook, klubi nga Podujeva bëri të ditur se ka ndarrë rrugët me lojyarin.

Më poshtë mund të lexoni njoftimin pa ndërhyrje të Llapit:

𝐍𝐉𝐎𝐅𝐓𝐈𝐌 𝐙𝐘𝐑𝐓𝐀𝐑 𝐏𝐄̈𝐑 𝐋𝐎𝐉𝐓𝐀𝐑𝐈𝐍 𝐀𝐋𝐁𝐈𝐎𝐍 𝐊𝐔𝐑𝐓𝐀𝐉

KF Llapi njofton opinionin dhe tifozët se me marrëveshje të dyanshme mes klubit dhe lojtarit, kemi rënë dakord për mbylljen e bashkëpunimit me lojtarin Albion Kurtaj.

Kurtaj u transferua tek ne në afatin kalimtar veror nga skuadra e Ferizajt dhe u paraqit në gjithsejt 39 ndeshje (32 Kampionat/5 Kupë/2 Konferencë Ligë) dhe arriti të realizoj 2 gola dhe 3 asistime.

Edhe pse kontrata ishte valide edhe për dy vite tjera, Kurtaj me vetëdëshirë kërkoi që klubi ta mirëkuptonte dhe të largohej për arsye personale, gjë që klubi nuk e refuzoj dëshirën e tij dhe u vendos që bashkëpunimi të mbyllej këtu.

KF Llapi e falenderon lojtarin Albion Kurtaj për korrektësinë, angazhimin dhe kontributin gjatë kohës sa ishte pjesë e jona si dhe i dëshiron shumë suksese në vazhdim të karrierës. /Telegrafi/