Ashtu siç pritej, Afrim Jashari është emëruar trajner i ri i Drenicës. Kryesia e klubit kuqezi është mbledhur sot dhe e ka aprovuar dorëheqjen e trajnerit Fadil Rama.

Ndërkohë, drejtuesit e klubit drenicas pa humbur kohë e emëruan trajnerin e ri. “Afrim Jashari është emëruar trajner i ri. Ai do t’i ketë ndihmës Sami Gecin dhe trajnerin e portierëve, Bekim Xani”, ka konfirmuar për Express drejtori sportiv i klubit, Musa Prokshi.

Sipas tij, drenicasit shpresojnë që me shtabin e ri teknik të dalin nga kriza e rezultateve, e cila i kaploi në pesë xhirot e para. Drenica është e fundit në tabelë me vetëm 3 pikë të grumbulluara. /Express/Telegrafi/