Sulmuesi i Kombëtares zvicerane, Admir Mehmedi ka lënë Bayer Leverkusenin për të kaluar te Wolfsburg.

Sulmuesi ka nënshkruar kontratë 4-vjeçare me klubin e ri.

Mehmedi do ta bartë fanellën me numrin 22 deri te wolfsburg.

Kontrata e tij është valide deri më 30 qershor të vitit 2022.

Dita e fundit e afatit kalimtar 'Janar 2018' Dita e fundit e afatit kalimtar 'Janar 2018'

“Wolfsburg është një klub i njohur dhe me potencial të madh. Shpresoj se unë të jem gati të bëjë më të mirën në këtë klub”, ka thënë Mehmedi.

26-vjeçari te Leverkuseni është paraqitur në 65 ndeshje ku ka shënuar 12 gola.

Mehmedi më parë ka luajtur për klube si Zurich, Dinamo Kiev dhe Freiburg. /Telegrafi/