Zvicra fiton si mysafir i Spanjës, Portugalia tmerron Çekinë

Zvicra dhe Portugalia kanë marr fitore ndaj Spanjës dhe Çekisë në kuadër të Ligës A të Kombeve, grupi 2.

Zviceranët e nisin mirë ndeshjen duke shënuar që në minutën e 21-të.

Manuel Akanjin që përfitoi nga një pasim i Ruben Vargas për 1-0.

Në fillimin e pjesës së dytë, Spanja barazoi rezultatin me Jordi Alban që nga asistimi i Marco Asensios për 1-1.

Por pas tre minutash Zvicra ktheu epërsinë, kur Akanji kësaj radhe në rolin e asistuesit gjeti Breel Embolo, që shënoi për 2-1.

Në anën tjetër Portugalia ka marr një fitore të rëndësishme si mysafir i Portugalisë me rezultat 4-0.

Goli i parë në ndeshje u shënua në minutën e 33-të, kur Rafael Leao asistoi te Diogo Dalot që shënoi për 1-0.

Pa u mbyll pjesa e parë Bruno Fernandes shënoi për 2-0.

Çekia humbi penalltinë në minutën e katërt të kohës shtesë të pjesës së parë me Patrick Schick.

Portugalia siguroi fitoren me golin e Dalot në minutën e 52-të për 3-0.

Krejt në fund kishte kohë edhe për një gol të Diogo Jotas që përfitoi nga një pasim i Ronaldos për 4-0.

Portugalia është lider me 10 pikë, ndërsa Spanja ka 8 pikë. Zvicra ka 6 pikë, ndërsa Çekia është e fundit me 4 pikë. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës