LAJMI I FUNDIT:

Zotimi i parë i Kompanys si trajner i Bayernit

Zotimi i parë i Kompanys si trajner i Bayernit

Vincent Kompany është tashmë trajner i ri i Bayern Munichut, duke e zëvendëdsuar Thomas Tuchelin e shkarkuar.

Trajneri belg ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2027 me gjigantin bavarez, pas largimit nga Burnley.

Në prezantimin si trajner i Bayernit, Kompany ka thënë se mezi pret të fillojë derisa është një nder i madh për të.


Zyrtare: Kompany emërohet trajner i Bayern Munichut
Lexo po ashtu Zyrtare: Kompany emërohet trajner i Bayern Munichut

“Mezi pres sfidën e FC Bayern. Është një nder i madh të jesh në gjendje të punosh për këtë klub – FC Bayern është një institucion në futbollin ndërkombëtar”, ka thënë fillimisht belgu.

“Si trajner, ju duhet të qëndroni për atë që jeni si personalitet: më pëlqen të kem topin, të jem krijues – dhe gjithashtu duhet të jemi agresivë në fushë dhe të guximshëm”.

“Tani po pres me padurim gjërat shumë themelore: të punoj me lojtarët, të formoj një ekip. Kur themeli të jetë në vend, suksesi do të vijë”, ka vazhduar Kompany. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

Ligat tjera
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Premier League
Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Ligue 1

"Nëse ata duan që unë të largohem nga Real Madridi, do të duhet të më vrasin" - ylli i Los Blancos shfaq besnikërinë e tij ndaj klubit

La Liga
Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori