LAJMI I FUNDIT:

Zlatan Ibrahimovic i ka urryer katër lojtarë gjatë karrierës së tij, njëri prej tyre ishte te PSG

Zlatan Ibrahimovic i ka urryer katër lojtarë gjatë karrierës së tij, njëri prej tyre ishte te PSG

Zlatan Ibrahimovic ka urryer vetëm katër lojtarë gjatë karrierës së tij – dhe njëri prej tyre është Edinson Cavani.

Reklama

Ish-ylli i LA Galaxy, Michael Ciani ka zbuluar se suedezi nuk i pëlqente njerëzit të afroheshin me uruguaianin.

Ibrahimovic luajti së bashku me Cavanin në Paris Saint-Germain nga 2013 deri në 2016 para se të bashkohej me Manchester United.

Edinson Cavani iu bashkua PSG-së një vit pas ardhjes së Zlatan Ibrahimovic

Dyshja formuan një partneritet të mrekullueshëm në fushë, por nuk shkuan mirë me njëri-tjetrin në nivel personal.

Pas kohës së tij me Ibrahimovicin në Amerikë, Ciani i ka hequr kapakun marrëdhënies mes dyshes.

Duke folur për RMC Sport, ai tha: “Nëse jeni afër Cavanit , Ibra nuk e pëlqen. Ose je me Ibrën, ose je kundër tij”.

“Ai më tha se gjithçka ishte mirë me Laurent Blanc te PSG. I vetmi person me të cilin nuk shkoi mirë ishte Cavani”.

“Ai më tha se urrente vetëm tre ose katër persona në karrierën e tij… dhe njëri prej tyre ishte Cavani”,ka shtuarmë tej ai.

Cavani sigurisht ndoqi rrugën e Ibrahimovic në Old Trafford, duke përfaqësuar Djajtë e Kuq midis 2020 dhe 2022.

Pavarësisht se urrente vetëm një pjesë të vogël të lojtarëve, Ibrahimovic njëherë kërcënoi se do të vriste këdo që i fliste pasi kishte pësuar një humbje te LA Galaxy.

Sipas ish-shokut të skuadrës Joao Pedro, ai mburrej me karrierën e tij teksa u përplas me lojtarët në dhomën e zhveshjes. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Haaland zgjedh kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur këtë sezon

Haaland zgjedh kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur këtë sezon

Premier League
“Më telefonuan në orën 1 e gjysmë të mëngjesit”, historia interesante e transferimit të Xabi Alonson nga Real Madridi te Bayerni

“Më telefonuan në orën 1 e gjysmë të mëngjesit”, historia interesante e transferimit të Xabi Alonson nga Real Madridi te Bayerni

Bundesliga
Zyrtare: Fran Garcia, nënshkrimi i parë i verës i Real Madridit

Zyrtare: Fran Garcia, nënshkrimi i parë i verës i Real Madridit

La Liga
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ndërkombëtare
Nga ndeshjet e qershorit deri tek mos ftesa e disa lojtarëve dhe sukseset e yjeve të Kosovës – Giresse zbulon të gjitha në konferencë

Nga ndeshjet e qershorit deri tek mos ftesa e disa lojtarëve dhe sukseset e yjeve të Kosovës – Giresse zbulon të gjitha në konferencë

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori