LAJMI I FUNDIT:

Zelensky viziton ushtarët ukrainas në Zaporizhzhia, edhe atje ndanë medalje

Zelensky viziton ushtarët ukrainas në Zaporizhzhia, edhe atje ndanë medalje

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka vizituar sot ushtarët ukrainas në linjën e frontit në rajonin e Zaporizhzhia.

Reklama

“Kam nderin të jem këtu mesh jush, pranë ushtrisë sonë”, ka shkruar në Telegram, presidenti ukrainas, transmeton Telegrafi.

Zelensky publikoi edhe një video ku shihet duke u dhënë medalje ushtarëve ukrainas, raporton Reuters.

Me dronë ukrainasit neutralizojnë dhjetëra ushtarë rusë, ua hedhin në erë edhe tanket – publikohen pamjet e aksionit
Lexo po ashtu Me dronë ukrainasit neutralizojnë dhjetëra ushtarë rusë, ua hedhin në erë edhe tanket – publikohen pamjet e aksionit

Ditë më parë ai ishte edhe në periferi të Bakhmutit, ku po zhvillohen luftimet më të ashpra në Ukrainë. Ai ka shpeshtuar vizitat në vijat e frontit.

Deri më tani ka qenë pranë ushtarëve ukrainas edhe nëpër spital, ku po trajtohen. E medalje u ka dhënë edhe personelit mjekësor të shumë spitaleve që i ka vizituar.

Madje i cilësoi heronj të pashoq mjekët që po ndihmojnë në shpëtimin e mijëra jetëve në vijën e frontit. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Kanë mbetur më pak se 24 orë deri tek mbyllja e qeverisë amerikane

Kanë mbetur më pak se 24 orë deri tek mbyllja e qeverisë amerikane

Amerika
Ushtarët ukrainas u shpëtuan nga rajonet e pushtuara pasi ishin fshehur për më shumë se një vit e gjysmë

Ushtarët ukrainas u shpëtuan nga rajonet e pushtuara pasi ishin fshehur për më shumë se një vit e gjysmë

Evropa
Rusia shënon përvjetorin e aneksimit të rajoneve ukrainase, Putin: Kjo është ngjarje historike, ne jemi një komb

Rusia shënon përvjetorin e aneksimit të rajoneve ukrainase, Putin: Kjo është ngjarje historike, ne jemi një komb

Evropa
Wladimir Klitschko: Nuk jam gati të vdes për Ukrainën, por jam gati të jetoj për të

Wladimir Klitschko: Nuk jam gati të vdes për Ukrainën, por jam gati të jetoj për të

Evropa

"Ne nuk e dimë madhësinë e Ukrainës", Orban për bisedimet e anëtarësimit të Ukrainës në BE

Evropa
Elita e marinës amerikane SEAL dhe forcat speciale të ushtrisë do të testohen për përdorim droge

Elita e marinës amerikane SEAL dhe forcat speciale të ushtrisë do të testohen për përdorim droge

Amerika
Kalo në kategori