LAJMI I FUNDIT:

Zelensky: Tregoni Putinit që gjeneralët e mi janë në disponim të mirë

Zelensky: Tregoni Putinit që gjeneralët e mi janë në disponim të mirë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha të shtunën se operacionet e kundër-ofensivës ishin duke u zhvilluar, por nuk pranoi të ndante detaje, duke u thënë gazetarëve që t’i thonë presidentit rus Vladimir Putin se gjeneralët e Ukrainës janë optimistë.

Reklama

Udhëheqësi ukrainas, gjatë një konference shtypi në Kiev, ngriti supet kur u pyet për komentet e Putinit, i cili tha të premten se Kievi kishte filluar kundërsulmimin e tij, por nuk arriti të bënte ndonjë progres, transmeton Telegrafi.

“Aksionet kundërsulmuese dhe mbrojtëse janë duke u zhvilluar në Ukrainë, por nuk do ta them në detaje se në çfarë faze janë”, tha Zelensky.

“Ata (gjeneratë) janë në disponim të mirë. Tregoni Putinit”, tha ai me buzëqeshje duke qëndruar përkrah kryeministrit kanadez Justin Trudeau, i cili vizitoi sot Ukrainë.

Në trend Botë

Më shumë
Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Amerika
Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Botë
Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Turqia
Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Amerika
'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

Serbia

"Trupat e alienëve" të shfaqur në Kongresin meksikan dyshohet se janë të rreme

Amerika
Kalo në kategori