LAJMI I FUNDIT:

Zbuloni se si puthen shenjat e zodiakut

Zbuloni se si puthen shenjat e zodiakut

Mënyra se si puthemi tregon shumë për personalitetin tonë, pavarësisht nëse jemi të pasionuar dhe impulsivë apo të ëmbël dhe romantikë

Reklama

Dhe a e dini se shenja juaj e horoskopit mund të parashikojë stilin e puthjes së dikujt?

Dashi

Dashit i pëlqen të provojë gjëra të reja. Ai është karizmatik, pasionant dhe entuziast. Ky lloj dashnor është i papritur dhe i zjarrtë. Ai nuk është i panjohur për të puthur në publik dhe gjithmonë mund të prisni shumë puthje të papritura.

Demi

Demat pëlqejnë të ndiejnë plotësisht buzët së pari dhe së shpejti ata hedhin veten në gjuhë dhe pasion ndezës. Ata pëlqejnë të kalojnë gishtat nëpër flokët e partnerit të tyre, ndërsa shijojnë erën e tij dhe pamjen e fytyrës. Ato ofrojnë puthje sensuale dhe të sinqerta dhe fokusohen në të gjitha aspektet e jetës.

Binjakët

Kjo shenjë është një koketë e lindur. Mendja e tij është aq e shpejtë sa krahët e një fluture. Puthja është e shkurtër dhe e ëmbël. Ata nuk mund të qëndrojnë të përqendruar për një kohë të gjatë, por kjo është arsyeja pse çdo puthje e tyre e shkurtër është në mënyrë të papërshkrueshme.

Gaforrja

Gaforret jetojnë sipas ndjenjave dhe instinktit të rastit. Nëse e duan dikë, puthjet e tyre janë të paçmueshme. Ata pëlqejnë puthjet dhe përqafimet e gjata.

Luani

Luani është jashtëzakonisht i zjarrtë, i guximshëm dhe impulsiv. Ai nuk e bën të sigurt dhe kur puth, e bën më të egër dhe me pasion se çdo shenjë. Stili i tij i puthjes është argëtues, i nxehtë dhe i gjallë.

Virgjëresha

Kjo shenjë i kushton rëndësi detajeve, ndaj edhe puthja nuk i lihet rastësisë. Virgjëresha puth me qëllimin për të ndezur pasionin tuaj. I pëlqen të përqafojë dhe vlerëson dashurinë e të tjerëve. Në këmbim, ajo jep pikërisht llojin e puthjeve që dëshironit.

Peshorja

Peshorja është e stolisur me bukuri dhe sqimë të jashtëzakonshme. Ata pëlqejnë të duken bukur, gjë që mund ta largojë fokusin nga puthja dhe përjetimi i pasionit. Megjithatë, performancën e tij do ta ndërtojë mbi sensualitetin dhe psherëtimat e parezistueshme. Puthjet e tyre janë si ato të një përrallë.

Akrepi

A e dini se Akrepi njihet si shenja më interesante e zodiakut? Nëse stili i tij i dashurisë i shkon, dijeni se ai do të puthë çdo centimetër të trupit tuaj dhe do t’ju mësojë teknika të reja interesante. Puthjet e tij janë argëtuese, seksi, sensuale dhe mbahen mend prej vitesh.

Shigjetari

Shigjetari i kushton vëmendje të veçantë partnerit të tyre të cilin pëlqejnë ta kënaqin. Është emocionuese dhe spontane. Aty ku ka argëtim dhe aventurë, sigurisht që do të ketë një puthje. Unë thjesht nuk mund t’i rezistoj adrenalinës dhe veprimit.

Bricjapi

Bricjapi është një partner praktik dhe i mirëorganizuar që gjykon mirë kur është koha për të puthur. Puthjet e Bricjapit janë me këmbë në tokë, intime dhe relaksuese. Kjo shenjë e zodiakut do t’ju trajtojë me një puthje klasike filmike me një prekje romantike dhe pasioni. Puthjet nuk i jep lehtë dhe kur kjo ndodh, i kalon gishtat në flokët e partneres dhe e çliron nga stresi i akumuluar.

Ujori

Ujorët dihet se e duan artin dhe zanatin e joshjes. Ata janë më të relaksuar në një hapësirë paksa të errësuar dhe janë jashtëzakonisht të butë. Me puthje të ngadalta dhe të kujdesshme, Ujori mund të ndezë një zjarr të vërtetë! Puthjet e tij mund të duken të lagura dhe të çrregullta, por padyshim që të lënë pa frymë.

Peshqit

Kjo shenjë e zodiakut njihet për vetëmohimin dhe përkushtimin e saj. Ata janë mjaft të relaksuar, ndaj shpesh e ngacmojnë partnerin e tyre me puthje të rastësishme ose shmangie. Mënyra më e lehtë për t’i tërhequr është me kontakt serioz me sy, pas së cilës puthjet kthehen në dashuri dhe pasion të pastër! /KP