LAJMI I FUNDIT:

Zbulohet lista e 100 më të mirëve në botë, Messi zgjidhet lojtari më i mirë i shekullit 21

Zbulohet lista e 100 më të mirëve në botë, Messi zgjidhet lojtari më i mirë i shekullit 21

Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi ka shmangur konkurrencën e ashpër nga Cristiano Ronaldo, Xavi dhe Ronaldinho për t’u shpallur lojtari më i mirë i shekullit 21.

Reklama

Mediumi i njohur dhe kredibil Independent ka përpiluar listën e 100 lojtarëve më të mirë në botë duke vlerësuar lojtarët në bazë të pikëve për të zgjedhur më të mirin.

Messi, i cili vlerësohet gjerësisht nga shumë si lojtari më i mirë në historinë e këtij sporti, ka zënë vendin e parë në këtë listë si lojtari më i mirë i shekullit 21.

Ronaldo dhe Ronaldinho i jepin fund debatit se cili është më i mirë midis Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos
Lexo po ashtu Ronaldo dhe Ronaldinho i jepin fund debatit se cili është më i mirë midis Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos

Rivali më i ashpër i superyllit 33-vjeçar argjentinas, Ronaldo, arriti ta rivalizojë edhe në këtë listë Messin, duke zënë vendin e dytë përpara legjendës së Barcelonës, Xavi, i cili përfundoi i treti.

Në renditjen e pesë të parëve janë edhe ikona braziliane Ronaldinho si i katërti dhe dhe legjenda e Barcelonës, Andres Iniesta i pesti.

Independent më poshtë ka postuar listën me 100 lojtarët më të mirë të shekullit 21, ndërsa Telegrafi ua sjell më poshtë:

100.Yaya Toure

99.Harry Kane

98.Daniele De Rossi

97.Bastian Schweinsteiger

96.Vincent Kompany

95.Karim Benzema

94.Sol Campbell

93.Pepe

92.Edwin van der Sar

91.Arturo Vidal

90.Angel di Maria

89.Diego Forlan

88.Radamel Falcao

87.Pierre-Emerick Aubameyang

86.Robin van Persie

85.Carlos Tevez

84.Gaizka Mendieta

83.Virgil van Dijk

82.Hernan Crespo

81.Rio Ferdinand

80.Toni Kroos

79.Juan Roman Riquelme

78.Thomas Muller

77.Mohamed Salah

76.Diego Godin

75.David Silva

74.Eden Hazard

73.Cesc Fabregas

72.Deco

71.Lilian Thuram

70.Nemanja Vidic

69.Marcelo

68.Ryan Giggs

67.Antoine Griezmann

66.Clarence Seedorf

65.Wesley Sneijder

64.Gabriel Batistuta

63.Fernando Torres

62.Ruud van Nistelrooy

61.Claude Makelele

60.Sergio Aguero

59.Cafu

58.Miroslav Klose

57.Kevin de Bruyne

56.Henrik Larsson

55.Xabi Alonso

54.Dennis Bergkamp

53.Gareth Bale

52.Gerard Pique

51.Robert Lewandowski

50.Javier Zanetti

49.Didier Drogba

48.Michael Ballack

47.Oliver Kahn

46.Ashley Cole

45.Pavel Nedved

44.N’Golo Kante

43.Kylian Mbappe

42.Alessandro Del Piero

41.Alessandro Nesta

40.Patrick Vieira

39.Zlatan Ibrahimovic

38.Roberto Carlos

37.Rivaldo

36.Roy Keane

35.John Terry

34.Paul Scholes

33.David Villa

32.Iker Casillas

31.Francesco Totti

30.Arjen Robben

29.Wayne Rooney

28.Raul Gonzalez

27.Manuel Neuer

26.Paolo Maldini

25.Dani Alves

24.Carles Puyol

23.Frank Lampard

22.Luka Modric

21.Samuel Eto’o

20.Neymar

19.Andrei Shevchenko

18.Steven Gerrard

17.Sergio Busquets

16.Luis Suarez

15.Luis Figo

14.Philipp Lahm

13.Gianluigi Buffon

12.Sergio Ramos

11.Andrea Pirlo

10.Fabio Cannavaro

9.Kaka

8.Zinedine Zidane

7.Thierry Henry

6.Ronaldo

5.Andres Iniesta

4.Ronaldinho

3.Xavi Hernandez

2.Cristiano Ronaldo

1.Lionel Messi

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Zyrtare: Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë

Zyrtare: Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë

Përfaqësueset
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Lajm i mirë për Real Madridin, Vinicius Jr dhe Arda Guler kthehen në stërvitje me grupin

Lajm i mirë për Real Madridin, Vinicius Jr dhe Arda Guler kthehen në stërvitje me grupin

La Liga
Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kalojnë në finale, sigurojnë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Bakut

Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kalojnë në finale, sigurojnë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Bakut

Xhudo
Kalo në kategori