Futbollisti i njohur shqiptar, Liridon Krasniqi, ka tash e shtatë vite që ka braktisur Evropën për një jetë të re në Azi.

Krahas angazhimeve në fushën e gjelbër, duket se të reja ka edhe nga jeta private e tij.

Ditë më parë, futbollisti nga Kosova publikoi në rrjetin social Instagram një fotografi, ku shihej duke i shprehur dashurinë një vajze misterioze.

View this post on Instagram

A post shared by MATDON (@liridonkrasniqi_8)

“Ti më kompleton mua”, shkroi Krasniqi në mbishkrimin e fotografisë së shumëpërfolur.

Emisioni “Prive” në një nga kronikat e përjavshme e cilësoi si të vërtetë lajmin, gjersa zbuloi se vajza në fjalë është një bukuroshe shqiptare me prejardhje nga Peja.

Reklama

Foto: Liridon Krasniqi/InstaStory

Emri i saj është Agonita dhe prej vitesh ajo jeton bashkë me familjen e saj në Zvicër.

Reklama

Duket se gjërat mes dyshes janë serioze, përderisa çifti kanë bërë edhe pushime të përbashkëta para pak kohe. /Telegrafi/