LAJMI I FUNDIT:

Zbulohen fanellat e disa skuadrave evropiane për sezonin 2023/24 – Real Madridi i ‘rikthehet’ asaj të edicionit 2011/12

Zbulohen fanellat e disa skuadrave evropiane për sezonin 2023/24 – Real Madridi i ‘rikthehet’ asaj të edicionit 2011/12

Edicioni 2022/23 nuk do të përfundojë deri në qershor, por shumica e klubeve tashmë kanë punuar në dizajnin e fanellave të tyre për sezonin e ardhshëm.

Reklama

Në bashkëpunim me Adidas, Real Madridi pritet të nxjerrë fanellën e sezonit të ardhshëm si vendas gjatë verës, por fotografitë e dizajnit të mundshëm të fanellës tashmë janë zbuluar.

Footy Headlines zbuloi të dielën se Los Blancos do t’i rikthehen dizajnit të tyre tradicional duke rivendosur ngjyrën e artë në fanellën si vendas pas disa vitesh duke eksperimentuar me nuanca të tjera të ngjyrave.

Pesë yjet që mund të kalojnë në La Liga këtë verë
Lexo po ashtu Pesë yjet që mund të kalojnë në La Liga këtë verë

Nuk është për t’u habitur që fanella është tërësisht e bardhë me disa detaje në ngjyrë të artë dhe të zezë në mëngët dhe jakën, ndërsa Adidas po heq dizajnin polo.

Footy Headlines shpjegon gjithashtu se fanella e re do t’i ngjajë asaj të sezonit 2011/12. Në atë edicion, Real Madrid arriti shifrën e 100 pikëve nën drejtimin e Jose Mourinhos.

Platforma e lartpërmendur ndau edhe fanella të tjera të zbuluara, si fanellat e dyta dhe të treta të Liverpoolit.

Ndërkohë, fotografitë zbulojnë se Puma ka dizajnuar tashmë edhe ato të Borussia Dortmund në ngjyrën jeshile dhe të zezë, ndërsa lojtarët e Schalke 04 mund të veshin fanellat me vijat tradicionale bardheblu dhe Wolverhampton Wanderers mund të veshin një fanellë të dytë tërësisht të zezë si mysafir. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori